Ułatwienia dla firm od 2017 r.
użytkownik : admin
dnia : 2017-01-09 10:30

SZANOWNY PRZEDSIĘBIORCO
 
Od 1 stycznia 2017 roku weszło w życie szereg przepisów ułatwiających przedsiębiorcom prowadzenie firm.  Oprócz ułatwień w stosowaniu form opodatkowania i księgowości, takich, jak np.: podwyższenie progów korzystania z uproszczonej księgowości, podniesienie limitów uprawniających do rozliczania się w formie ryczałtu ewidencjonowanego, przedsiębiorcy mogą korzystać z nowych, przyjaznych dla biznesu rozwiązań dotyczących m.in. interpretacji prawa, zasad prowadzenia kontroli w firmach, realizacji inwestycji budowlanych czy obowiązków związanych z ochroną środowiska.

Więcej informacji na temat zmian w przepisach dla biznesu od 2017 r. znajdziesz tutaj

W serwisie biznes.gov.pl znajdziesz informacje, jak skorzystać z wprowadzonych ułatwień np. jak przejść z „pełnej” do uproszczonej księgowości albo jak przeprowadzać inwestycje budowlane.

Zapoznaj się z ustawą wprowadzającą zmiany.
 
Co nowego dla przedsiębiorców od 2017 r.?
• Uproszczona księgowość do 2 mln euro przychodów
• Podniesienie limitu przychodów dla ryczałtu ewidencjonowanego do 250 tys. euro
• Ochrona przed zmianami w interpretacji przepisów
• Mniejsza uciążliwość kontroli
• Ułatwienia w inwestycjach budowlanych
• Mniej obowiązków dotyczących ochrony środowiska
 
Zmiany są częścią pakietu 100zmianDlaFirm przygotowanego w Ministerstwie Rozwoju.biznes.gov.pl to źródło informacji o usługach dla osób prowadzących i planujących rozpocząć własną działalność gospodarczą. Tutaj dowiesz się, jak założyć i prowadzić własną firmę, jak załatwić sprawy urzędowe związane z prowadzeniem działalności

 
(INFORMACJA KRAJOWEJ IZBY GOSPODARCZEJ)

czytane : 360 razy

[ powrót]